
Skale są niezastąpionym elementem sztuki jaką jest improwizacja oraz gra, dotyczy to każdego instrumentu nie tylko gitary. Skale można ćwiczyć oraz ogrywać na wiele różnych sposobów a w tym wpisie zaprezentuję jeden z nich.
O skalach modalnych na gitarę pisałem w tym wpisie - skale modalne.
Skalę sposobem zaprezentowanym w niniejszym wpisie można nie tyle co ćwiczyć to również zastosować jako przejście z solówki do podkładu bądź zakończenie solowe w jakimś utworze, co daje całkiem ciekawe efekty brzmieniowe. Z dźwięków skali można budować własne melodie i pasaże.
Skalę tą zagrałem tylko z góry do dołu ze względu na fajny charakter i zakończenie na riffie C. Sam nie wiem dlaczego ale tak mi po po prostu dobrze zabrzmiało z podkładem.
Skalę można a nawet powinno się ogrywać i ćwiczyć w dwie strony tj. z góry do dołu i z dołu do góry, będzie to rozpisane w tabulaturze ale można również tak jak ja zagrałem ponieważ tu nie ma ograniczeń.
Poniżej wideo prezentujące tą skalę oraz taby i podkład w różnych tempach. Skalę ćwiczymy w wolnym tempie i dopiero kiedy się wprawimy i zacznie nam płynnie wychodzić tempo możemy stopniowo i bardzo małymi krokami zwiększać.
Pamiętajcie że nawet kiedy potraficie już szybko zagrać to i tak należy ćwiczyć w tempie wolnym oraz bardzo dokładnie.
Pamiętajcie że nawet kiedy potraficie już szybko zagrać to i tak należy ćwiczyć w tempie wolnym oraz bardzo dokładnie.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz